Tatry

Vznik AKA kroniky

Ahoj,

akcí je hromada, čas letí a záznamy nikde moc nevedeme. Tím pak zájímavé počiny zapomínáme nebo jinak ztrácíme. Myslím, že to je škoda a rád bych to zkusil trochu napravit organizováním AKA kroniky.

Není to práce pro jednoho, budu s tím potřebovat pomoci. Užitek z toho pak budeme mít všichni.

Představuji si to zatím takto, prosím o diskuzi do dubnové schůze:

AKA kronika

Cíl kroniky: Zaznamenat významné klubové akce v tisknutelné formě a jednotlivé ročníky tisknout a archivovat. Kronika může mít i rozšířenou digitální (multimediální) formát, ale tento není prioritní. Hlavním cílem však není vlastnění kroniky jako takové, ale možnost si v ní po čase zalistovat, zavzpomínat či rekapitulovat a prostě si to užít.

Termín vzniku: Kronika vzniká průběžně. Kontrola probíhá minimálně jednou měsíčně a to na schůzi nebo pomoci mailů nebo webu. Kronika (první kolo) se uzavírá před posledním slaněním a na slanění je její první výtisk k dispozici. Případné významné akce mezi slaněním a koncem roku se ke kronice dodají po slanění. Kronika bude pokrývat kalendářní rok.

Role kronikáře: Kronikář(i) mají roli organizační. Nepíší články o akcích, kde nebyli, pokud se na tom nedohodnou jinak. Pokud to není nutné a dohodnuté, tak články neupravují. Kronikář může pomoci s tvorbou příspěvku, ale není to jeho role.

Autoři příspěvků: účastníci klubových akcí.

Do kroniky patří: akce, které jsou významné pro klub nebo pro jeho členy. Jedná se o akce významné např. zajímavým výstupem, velikostí akce, významným činem apod. Prostě všechno o čem má cenu vyprávět. Např. zájezd do Tater do kroniky patří, odpoledne na Rovišti spíše ne (pokud to není něčím výjimečná věc, např. společné koupání nudistů). Kronika pokrývá i nelezecké akce (např. běžky kde se sejde významný počet členů, narození významného budoucího horolezce, velká pařba apod.)

Formát a obsah příspěvků: ve formátu doc nebo kompatibilním. Příspěvek by měl obsahovat:

  1. Termín akce

  2. Účastníci

  3. Zhruba popis programu

  4. Co se zajímavého dělo, lezlo, stalo.

  5. Fotka(y), nákresy, videa apod.

Rozsah příspěvku: Délka není limitována, delší a zajímavý příspěvek je vítán. Je lepší krátký příspěvek než žádný.

 Termín dodání příspěvku: hned po akci. 

 

Autor: Oskar Lažanský
Vytvořeno: 19.03. 2016
Poslední změna: 11.04. 2016

Format?

Ten format bych klidne nespecifikoval (jeste ke vsemu takhle skarede); budeme radi i za citelne zapisky na pivnich listcich.

Kronika?

Jako kulturní referent bych se teda asi měl vyjádřit ve věci kronika.

Obávám se, že kronika nejde vybudovat tak nějak shora. Pokud se pro kroniku nenadchne většina, tak z toho nic nebude a kronikář bude akorát otravný prudič. Takže hlavní role hlavního kronikáře - Oskara - teď musí být, vzbudit všeobecné nadšení, což si myslim tenhle článek zrovna neplní. Když se to nepovede, tak bude kronika taková, jakou si jí Oskar udělá. Přirovnal bych to k akci "horolezecký zpěvník". Já ho miluju. Udělali jsme si s Honzou (s Kamčinou pomocí) radost, občas z toho něco zahrajem a tím to víceméně hasne. No a kronika má velkou šanci, že to s ní dopadne taky tak. Respektive možná Oskara oceníme za dvacet let a do tý doby musí vydržet, když se budem na kroniku šklebit. On to po čtyřicítce asi člověk vnímá z jiný perspektivy, ale tomu já vůbec nerozumim. :-)

Ty mi asi nějak čteš myšlenky

Ty mi asi nějak čteš myšlenky nebo už jsi taky připravenej na čtyřicítku. Vidím dost stejně jako Ty. 

Můj plán není ani tak motivovat článkem na webu, ale spíše tím, že uděláme část kroniky, aby se dalo ukázat, co se tím vlastně myslí. Tím chci začít.

Počítám, že první rok to bude trochu pruda, ale něco nakonec vznikne a příští rok to už pofrčí samo.... 

Škoda, že nemůžu na schůzi, ale na druhou stranu bych měl mít příští týden trochu čas v práci, tak se na to můžu reálně vrhnout.